Rzuć wszystko, jedź w Bieszczady i rozpal bezpiecznie ognisko

Rzuć wszystko, jedź w Bieszczady i rozpal bezpiecznie ognisko

W ostatnich latach na nowo wzrosła popularność kierunku, jakim są położone na południowo-wschodnim krańcu Polski, Bieszczady. Jest to jedno z niewielu miejsc, w którym możemy spotkać się z dziką i nienaruszoną przyrodą, przysłowiowe ‘Dzikie Bieszczady” przyciągają turystów z nowoczesnych i tętniących życiem miast, nadmorskich miejscowości, czy z zagranicy.

Bieszczadzkie atrakcje 

Wyjazd w Bieszczady najczęściej wiąże się z wędrówkami po Bieszczadzkim Parku Narodowym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Z dziećmi warto wybrać się do charakterystycznej „Chatki Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej, a bardziej wytrwali z pewnością będą usatysfakcjonowani zdobyciem, najwyższego szczytu w polskich Bieszczadach, Tarnicy.

Chwila wytchnienia

Po takiej wędrówce z pewnością przyda się odrobina lenistwa na tarasie wynajętego domku, na kempingu lub w hotelowym ogrodzie. Taki wieczór z pewnością urozmaici Wam blask ognia i smaczne potrawy - grillowane kiełbaski, czy pieczone w żarze ziemniaki. Miejsca noclegowe często są wyposażone w infrastrukturę ogniskową, jednak gromadzi ona zazwyczaj dużo osób, dlatego jeśli cenicie sobie spokój i prywatność, to przyda się Wam kompaktowe palenisko ogrodowe. Dobrym pomysłem może być palenisko , które dzięki swoim ergonomicznym kształtom z łatwością zabierzecie ze sobą. Nie musicie martwić się o dym, czy nieprzyjemny zapach, który naruszałby Wasze spotkanie z naturą. Ponadto pieczone na ogniu potrawy pozwolą zaspokoić głód i w zdrowy sposób uzupełnią spalone kalorie. Blask ognia pozwoli Wam wyciszyć się przed snem, co sprawi, że odpoczynek będzie jeszcze bardziej efektywny.

Przydatne wskazówki 

Pamiętajcie, aby przed wyjazdem odpowiednio się przygotować, wziąć kremy z filtrem i płaszcze przeciwdeszczowe, zapoznajcie się też z zasadami obowiązującymi na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.  No i oczywiście pamiętajcie  o palenisku Solo Stove, które z pewnością zmieści się w Waszym samochodzie, tym bardziej, że można kreatywnie wykorzystać jego środek jako miejsce na dodatkowy bagaż.

 Nie pozostaje Wam nic innego niż „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”, aby przeżyć niezapomniane przygody zwieńczone magicznymi wieczorami przy blasku ognia.

Zostaw komenatrz

Komentarze muszą zostać zaakceptowane, zanim zostaną opublikowane.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.