Całoroczne, bezdymne palenisko ogrodowe

Całoroczne, bezdymne palenisko ogrodowe

Bliskość ognia zapewnia poczucie ciepła i bezpieczeństwa, dlatego przyciąga tak wielu ludzi. Nowoczesną i zdecydowanie wygodniejszą alternatywą dla tradycyjnych ognisk, stają się paleniska, które stanowią atrakcyjny dodatek do ogrodu, a przy tym są doskonałym miejscem do spotkań na świeżym powietrzu w gronie bliskich. Wszystkie te możliwości oferują paleniska Solo Stove — nowość na naszym rynku.

palenisko i rodzina

Całoroczna strefa relaksu w ogrodzie

My, Polacy uwielbiamy spotkania w gronie znajomych przy ogniskach i grillach. Z utęsknieniem wyczekujemy wiosny, a pierwsze ciepłe dni upływają nam na rozrywkach na świeżym powietrzu. Wiosenne miesiące to także początek sezonu grillowego, z którego ochoczo korzystamy aż do końcówki lata. Kiedy jednak temperatura na zewnątrz spada, wiele osób wyklucza możliwość spędzania czasu na dworze. W końcu, dlaczego mielibyśmy przebywać na zimnie, podczas gdy przyjemniej jest zostać w środku, gdzie jest ciepło? Tymczasem sezon grillowy może trwać cały rok. Wystarczy wyposażyć się w całoroczne palenisko Solo Stove, które można użytkować o każdej porze roku. Rozpalenie ognia w zimie pozwoli ogrzać się w mroźne dni i wieczory, a widok roztańczonych płomieni na tle zimowej scenerii zapewni magiczną atmosferę.

Pomysły na wykorzystanie paleniska

Paleniska ogrodowe Solo Stove to alternatywa dla klasycznych ognisk i grillów. Te nowoczesne konstrukcje oferują szeroki zakres możliwości i udogodnień. Przede wszystkim są mobilne i mogą być przenoszone z miejsca na miejsce. Ich budowa, nawet w przypadku największego paleniska Yukon z powodzeniem pozwala zaaranżować przestrzeń do grillowania w większości ogrodów lub na patio. Przewagą paleniska nad ogniskiem czy zabudowanym grillem jest także brak konieczności wyznaczania konkretnej, stałej strefy do rozpalania ognia. Paleniska Solo Stove wykonane są ze stali nierdzewnej. Solidna konstrukcja jest odporna na warunki atmosferyczne, dlatego niestraszny jest jej deszcz czy opady śniegu.

Funkcje palenisk ogrodowych Solo Stove

Przed wyborem paleniska warto przede wszystkim zadać sobie pytanie, gdzie będzie użytkowane. Czy będzie na stałe mieścić się w ogrodzie, czy jednak planujemy zabierać je w drogę? Równie ważne są rozmiary konstrukcji. Jeśli dysponujemy małym tarasem lub skromnym fragmentem ogródka to naturalnym wyborem będzie kompaktowe palenisko. Z kolei na większych przestrzeniach lepiej będzie prezentować się duże palenisko, pozwalające zorganizować biesiadę w gronie przyjaciół i rodziny.

Marka Solo Stove posiada w swojej ofercie 3 rodzaje palenisk, wśród których każdy znajdzie odpowiednie do swoich oczekiwań. Są to modele:

  • Ranger — palenisko o średnicy 38 cm i wadze 7 kg,
  • Bonfire — palenisko o średnicy 49,5 cm i wadze 9 kg,
  • Yukon — palenisko o średnicy 68,5 cm i wadze 18 kg.

Palenisko przy jeziorze

Ranger to najmniejsze spośród palenisk. Zaprojektowane zostało dla właścicieli małych podwórek oraz osób żądnych przygód — sprawdzi się bowiem doskonale na kempingach do rozpalenia ognia pod gwieździstym niebem i stworzenia wspaniałych wspomnień.

Drugim modelem w ofercie jest Bonfire — palenisko i unikalnych cechach konstrukcyjnych, które sprawdzi się świetnie zarówno na podwórku, jak i spakowane w samochód i zabrane w teren. Największe ze wszystkich palenisk — Yukon jest dedykowane do otwartych przydomowych przestrzeni. Można je ustawić w ogrodzie lub na patio. Jest na tyle duże, że powodzeniem ogrzeje się przy nim wiele osób jednocześnie.

Wszystkie paleniska Solo Stove posiadają stylowy i minimalistyczny design, dzięki któremu łatwo wkomponowują się w estetykę ogrodu. Paleniska są także doskonałą atrakcją dla wszystkich osób lubiących smażone czy grillowane potrawy. Do paleniska można zakupić akcesoria pozwalające na smażenie, wędzenie, czy nawet pieczenie chleba i pizzy. Spotkania z bliskimi na świeżym powietrzu dostarczą więc jeszcze większej radości ze wspólnego przygotowywania smakowitych potraw na ogniu.

Kiełbaski na palenisku

Grillowanie bez dymu jest możliwe

Jedną z największych zalet palenisk Solo Stove jest ich specjalnie zaprojektowana konstrukcja, która zapewnia bezdymny ogień. Chyba każdy z nas uczestniczył w spotkaniach przy ognisku lub grillu, gdzie trzeba było ciągle przemieszczać się, aby uciec przed dymem. Paleniska Solo Stove wykorzystują dwa strumienie tlenu do spalania pierwotnego i wtórnego. Spalanie pierwotne to spalanie drewna, a spalanie wtórne to spalanie dymu. W rezultacie palenisko generuje duży płomień i przyjemne dla otoczenia ciepło z minimalną ilością dymu. Przy paleniskach Solo Stove można więc pozostać na swoim miejscu. Bezdymne palenisko pozwala także na utrzymanie lepszych stosunków z sąsiadami, którzy przestaną uskarżać się na dym.

Bezpieczne, przyjazne dla środowiska i łatwe w czyszczeniu!

Palenisko Solo Stove to rozwiązanie proste i przede wszystkim bezpieczne. Można ustawić je w większości miejsc w ogrodzie — na trawniku, na betonie czy na kostce brukowej. Producent przy niektórych powierzchniach zaleca jednak zastosowanie podstawy, która oddziela palenisko od podłoża. Dzięki temu można bezpiecznie ustawić je np. na tarasie wyłożonym drewnianymi deskami.

Paleniska Solo Stove są ekologiczne! Zaprojektowane zostały z myślą o trosce o środowisko, dlatego do ich rozpalenia można wykorzystać naturalne materiały — drewno, patyki, suche liście i gałązki czy nawet szyszki.

W porównaniu do tradycyjnych ognisk efektem procesu spalania jest jedynie niewielka ilość popiołu, który można łatwo opróżnić, dlatego palenisko jest łatwe do utrzymania w czystości.


Przyjemność ze spotkań towarzyskich przy ognisku można czerpać przez cały rok. O tym jednak przekonasz się sam wybierając swoje wymarzone palenisko Solo Stove.

Zostaw komenatrz

Komentarze muszą zostać zaakceptowane, zanim zostaną opublikowane.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.